Google ADS

AGK shpreh ngushëllime për ndarjen nga jeta të gazetarit Fisnik Vejsa

14:02 | 21 Qershor 2024
K.B

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës me dhimbje të madhe ka pranuar lajmin për vdekjen e gazetarit Fisnik Vejsa.

AGK, u shpreh ngushëllime familjarëve, miqve dhe kolegëve të gazetarit Vejsa.

Vejsa për shumë vjet ishte pjesë e televizionit Tribuna, autor i emisionit “Fauna Jonë”, në KTV, si dhe producent i disa prodhimeve mediatike të njohura në vend./Arbresh.info/

 

LEXO EDHE:

Vdes figura e njohur mediatike në Kosovë, Fisnik Vejsa