Google ADS

Vdes figura e njohur mediatike në Kosovë, Fisnik Vejsa

13:33 | 21 Qershor 2024
K.B

Ka vdekur producenti dhe autori kosovar Fisnik Vejsa.

Vejsa për një kohë të gjatë ka qenë pjesë e Kohavisionit me emisionin “Fauna Jonë”.

Veprimtarinë e tij e ka vazhduar si producent i serialeve të njohura televizive. Së fundmi ka qenë producent i serialit “O sa Mirë”.

Për vdekjen e tij kanë njoftuar të afërmit dhe shoqëria.

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme