72 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

07:35 | 4 Shkurt 2023

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës gjatë 24 orëve të fundit ka raportuar për 16 raste të konfirmuar me Covid-19 në Kosovë nga 120 testime.

Sipas IKSHPK-së, 11 persona janë shëruar dhe tre të tjerë janë të hospitalizuar, kurse janë të regjistruar 72 raste aktive. /arbresh.info/