47 aksidente trafiku për 24 orë

08:46 | 27 Prill 2018

Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh ka bërë të ditur se gjatë kësaj kohe në tërë territorin e Kosovës janë shënuar 47 aksidente trafiku, shkruan arbresh.info.

Nga 47 aksidente 20 kanë qenë me lëndime në njerëz dhe 27 pa të lënduar.

Gjatë kësaj periudhe policia ka shqiptuar 1 mijë e 93 tiketa trafiku për kundërvajtësit e komunikacionit.

Policia ka njoftuar  po ashtu se për 24 orë ka arrestuar gjashtë persona dhe katër i ka dërguar në mbajtje. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale