Pas fitores në Dragash, LDK thirrje qytetarëve të festojnë në mënyrë të qetë

21:30 | 16 Nëntor 2021

Lidhja Demokratike e Kosovës e ka përmbysur rezultatin në Dragash, pas numërimit të votave me postë.

Pas këtij rezultati, qytetarët kanë filluar festën në këtë komunë.

E, kryetari i degës së LDK-së në Dragash, Qamil Kolloni, u ka bërë thirrje qytetarëve të Dragashit të festojnë në mënyrë të qetë, për shkak të pandemisë COVID-19.

Postimi i plotë i tij:

Qytetarë të dashur të Dragashit,
Ju bëjmë thirrje të gjithë juve që keni filluar ta festoni fitoren tonë të përbashkët dhe të merituar që ta kemi parasysh situatën me pandeminë dhe të festojmë në mënyrë të qetë e të kulturuar, ashtu siç kemi bërë edhe deri sot. Gëzuar të gjithëve dhe na priftë e mbara. /arbresh.info/

LEXO EDHE:

LDK ia mori Dragashin me vota të diasporës, reagon PDK: Votat me postë janë të manipuluara

LDK e fiton Dragashin me vota të diasporës