Google ADS

KQZ certifikon LDK-në dhe të gjithë kandidatët e saj për zgjedhjet e 17 tetorit

14:40 | 28 Gusht 2021
A Z

Zyrtari i LDK-së, Florian Dushi, ka bërë të ditur se KQZ-ja ka certifikuar Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe të gjithë kandidatët e saj për pjesëmarrje në zgjedhjet lokale të 17 tetorit.

Lajmin e ka bërë të ditur Dushi përmes një postimi në rrjetin social Facebook ku ka paraqitur edhe dokumentacionin përkatës.

“Lidhja Demokratike e Kosovës dhe të gjithë kandidatët e saj CERTIFIKOHEN nga ana e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për pjesëmarrje në Zgjedhjet lokale që do të mbahen më 17 tetor 2021. Fitore ”, shkruan Dushi.