276 raste të reja me Covid-19 dhe 10 të vdekur në Maqedoninë e Veriut

15:34 | 5 Dhjetor 2021

Ministria e Shëndetësisë njofton se se gjatë 24 orëve të fundit nga 2.720 testime janë regjistruar 276 raste të reja me koronavirus.

Prej rasteve të reja 130 janë në Shkup, Manastir 35, Prilep 17, Ohër 14, Kumanovë 13, Shtip 10, Kavadar 9, Strumicë 7, Kriva Pallankë 6, Tetovë 5, Koçani, Sveti Nikole dhe Probishtip 4, Veles dhe Resnjë 3, Gjevgjeli, Negotinë dhe Bogdanci 2, dhe nga 1 në Kërçovë, Gostivar, Strugë, Radovish, Dellçevë dhe Makedonski Brod.

Gjatë 24 orëve të fundit po ashtu janë regjistruar edhe 249 pacientë të shëruar dhe 10 persona kanë humbur jetën.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni janë diagnostikuar gjithsej 217.301, ndërsa prej tyre 203.574 janë shëruar dhe 7.641 kanë humbur jetën.

Lajmet më të lexuara