26 raste të reja me COVID-19

12:50 | 16 Mars 2023

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se 26 raste të reja janë konfirmuar me COVID-19, pas 135 testimeve të bëra.

Sipas IKShPK-së janë shëruar 34 persona si dhe 13 janë të hospitalizuar.

Aktualisht janë 199 raste aktive me COVID-19, thuhuet në njoftimin e IKShPK-së./Arbresh.info

Njoftimi i plotë i IKShPK-së

 

Shpërndaje në rrjete sociale