Google ADS

Kurti: Kurrë s’e kam menduar që do të bëhem deputet, se lëre më kryeministër

08:40 | 19 Mars 2024
A Z

Kryeministri Albin Kurti ka qenë mysafir në podkestin The Rest is Politics (Pjesa tjetër është politikë) që është në kuadër të Apple.

Ai ka folur për rreth një orë ku mes tjerash ka rrëfyer edhe për rrugëtimin e tij politik.

“Gjithmonë e kam konsideruar veten aktivist politik. Unë kurrë nuk kam menduar që do të bëhem deputet në parlament se lëre më kryeministër”, ka thënë Kurti në podkest, njofton Klan Kosova.

“Prandaj, këto të gjitha janë pasoja të veprimeve të mia dhe të rrethanave, por kurrë caku im”.

Shpërndaje në rrjete sociale