Arrestohet një person i dyshuar për veprat penale “ Dhunë në Familje” dhe “ Mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armës”

14:13 | 13 Janar 2022

Arrestohet një person i dyshuar për veprat penale “ Dhunë në Familje” dhe “ Mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armës”.

“Me datë 12.01.2022, rreth orës 10:30, Stacioni Policor në Deçan, është informuar se në fshatin Isniq- Deçan, ka një rast “Dhunë në Familje”.

Policia menjëherë ka shkuar në vendngjarje, i dyshuari është arrestuar, ndërsa nga ankuesit gjatë intervistimit është denoncuar se i dyshuari posedon armë në shtëpi.

Njësiti i hetimeve pranë Stacionit Policor në Deçan, në koordinim të plotë me Gjykatën kompetente dhe Prokurorin e shtetit, kanë shkuar në shtëpinë e të dyshuarit aty gjatë bastisjes kanë gjetur dhe sekuestruar:

  • 1 (një) arme automatike AK 47
  • 1 (një) karikator të armës AK 47
  • 9 (nëntë) fishek të kalibrit 7.62 mm
  • Personi i dyshuar  me vendim të Prokurorit të shtetit është ndaluar për 48- orë”, thuhet në njoftimin e zyrës për informim./arbresh.info/

    Shpërndaje në rrjete sociale

    Lajmet më të lexuara