Google ADS

Çitaku nga Emergjenca: Njëri nga të plagosurit në Lupç nuk ka pranuar të qëndrojë në spital

20:32 | 1 Maj 2024
E.H

Mjeku kujdestar në Klinikën Emergjente në Prishtinë, Agron Çitaku ka thënë për Arbresh.info se njëri nga katër të plagosurit në Lupç të Podujevës është në sallën e operimit.

Çitaku bëri të ditur se mosha e të plagosurve sillet nga 30 deri 50 vjeç.

Ai shtoi se njëri nga të plagosurit nuk ka pranuar të qëndroj në spital dhe është marr nga Policia e Kosovës.

“Prej tyre, dy janë më rëndë dhe dy janë më lehtë madje njëri prej tyre nuk ka pranuar as të qëndroj në spital dhe e ka marr policia. Njëri është në sall duke u operuar ndërsa tjetri nuk besoj që do të hyjë në sall edhe pse është me armë zjarri. Mosha sillet prej 30 deri në 50. Dy janë më të ri dy më të moshuar”, ka thënë Çitaku.

Siç raporton Arbresh.info nga Emergjenca, një numër i madh i pjesëtarëve të Policisë së Kosovës vazhdojnë të jenë prezent në QKUK./Arbresh.info /Arbresh.info

Lexo edhe:

Numër i madh i pjesëtarëve të Policisë së Kosovës gjenden tek hyrja e Klinikës Emergjente

Shpërndaje në rrjete sociale