Busti i Ukshin Hotit përurohet më 25 nëntor në Krushë të Madhe

14:25 | 22 Nëntor 2017

Komuna e Rahovecit ka bërë të ditur se me 25 nëntor, në shkollën e Mesme të Lartë “Ukshin Hoti” në fshatin Krushë e Madhe do të bëhet përurimi i bustit të veprimtarit të çështjes mbarëkombëtare, Ukshin Hoti.

“Ju njoftojmë se  me datë 25 Nëntor 2017, në oborrin e Shkollës së Mesme të Lart “Ukshin Hoti” në fshatin Krushë e Madhe të Komunës së Rahovecit, do të organizohet program festiv për nderë të ditë së shkollës dhe do të bëhet përurimi i bustit të veprimtarit të çështjes mbarëkombëtare Ukshin Hoti”, thuhet në njoftimin për media të komunës së Rahovecit./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara