Abazoviq takon ambasadoren e Kosovës në Malin e Zi, biseduan për rritjen e bashkëpunimit mes dy shteteve

17:18 | 23 Nëntor 2022

Kryeministri në detyrë i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, e ka pritur në takim ambasadoren e Kosovës në këtë vend, Ariana Zherka – Hoxha.

Abazoviq, përmes një postimi në Twitter bënë të ditur se me Zherka -Hoxha, kanë biseduar mbi rritjen e bashkëpunimit midis dy shteteve, veçanërisht në fushën e lidhjës së infrastrukturës, zhvillimit të biznesit dhe turizmit.

Ai tha se qeveritë e Malit të Zi dhe Kosovës kanë vendosur të punojnë në ndërtimin e rrugës Plavë-Deçan./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale