Google ADS

Ky bredh i ka mbijetuar edhe bombave të Hitlerit (Foto)

10:38 | 13 Dhjetor 2015
Arbresh.info

Një prej pemëve më të vjetra të Krishtlindjeve në botë sivjet mbush 95 vjet të ekzistimit pasi i ka shpëtuar bombave të Hitlerit dhe stuhive vrasëse, transmeton arbresh.info.

Bredhi artificial që ishte blerë në dyqanin Woolworths në Britani të Madhe në vitin 1920 kishte kaluar nëpër shumë gjenerata.

61 vjeçarja e familjes Kaye Ashton e ka dekoruar me krenari edhe këtë vit gjënë më të vjetër të familjes./arbresh.info.

PAY-The-1920s-Christmas-tree PAY-The-1920s-Christmas-tree (1)

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale