Fakte interesante për bretkosat

19:36 | 1 Qershor 2017

Padyshim që nuk i keni ditur këto fakte interesante për bretkosat, shkruan arbresh.info.

  1. Bretkosat kanë dëgjim të mrekullueshëm.
  2. Bretkosat nuk janë gjahtarë, ato presin që pra të vij vet.
  3. Bretkosat shumohen gjatë korrikut dhe gushtit.
  4. Ato e ndërrojnë lëkurën
  5. Bretkosat arrijnë moshë madhore brenda 10-12 muajsh.

/Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara