Apple ka marrë lejen që ta testojë makinën pa shofer në Kaliforni

20:48 | 17 Prill 2017

Këtë të premte kompania Apple ka marrë leje që ta testojë makinën pa shofer, transmeton arbresh.info.

Makina i përket teknologjisë më të lartë dhe mendohet se do t’ua lehtësojë njerëzve qarkullimin.

Duhen ende teste që makina të qitet në shitje./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara