Shuhet nga jeta aktori i njohur shqiptar

09:10 | 11 Nëntor 2017

Shuhet në moshën 80-vjeçare aktori i njohur i skenës dhe filmit Mërkur Bozgo.

Ai është i mirënjohur për rolet e tij në teatër dhe kinematografi. Disa prej roleve të tij më të spikatura kanë qenë në veprat: ‘Emblema e dikurshme’, ‘Stolat në park’, ‘Tela për violinë’, ‘Bolero’ apo dhe ‘Në fillim të verës’.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara