Mbledhje komemorative në nderim të jetës dhe vepres së regjisores Burbuqe Berisha

12:08 | 28 Tetor 2021

Regjisorja e njohur kosovare e cila vdiq ditën e djeshme do të varroset sot.

Për nder të jetës dhe veprës së saj po mbahet mbledhje komemorative në teatrin “Faruk Begolli” nga Kolegji AAB e pastaj do mbahen homazhe në Teatrin Kombëtar, shkruan portali arbresh.info

Regjisorja e njohur vdiq dje në vendin e saj të punës në moshën 51 vjeçare.

Kujtojmë se, ceremonia e varrimit do të bëhet në orën 15:00 në varrezat e qytetit në Prishtinë. / arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara