Zbuloni moshën tuaj mendore! Sa kafshë shikoni në foto

23:44 | 19 Dhjetor 2020

E tëra çfarë ju duhet të bëni është të shikoni foton dhe të thoni, pa u menduar shumë, sa qen shihni.

Numri mininmal që shohin njerëzit është katër, ndërsa disa i shohin edhe shtatë, transmeton portal arbresh.info

Ata që shohin shtatë prej tyre në foto janë me zemër shumë të rinj dhe mosha e tyre mendore është dhjetë deri në njëzet vjet.

Ja se çfarë thonë numrat e tjerë.

Katër

Mosha mendore e një personi sheh katër qen është 20-25 vjeç. Këta njerëz janë artistë dhe pëlqejnë që të lexojnë libra të mirë. Atyre nuk u pëlqen zhurma, prandaj ata kënaqen duke qëndruar vetëm në një kafene të vogël të lagjes.

Pesë

Kjo shifër tregon se truri i një personi është midis 25 dhe 30 vjeç. Njerëzit që shohin kaq shumë qen nuk u pëlqejnë gjërat e komplikuara, kanë një rreth të vogël miqsh të vërtetë dhe nuk bien shpesh në telashe.

Gjashtë

Njerëzit që shohin gjashtë qen kanë një moshë mendore midis 30 dhe 40 vjeç. Ata janë të qëndrueshëm dhe me këmbë në tokë. Shpesh janë këshilltarë të miqve të tyre.

Shtatë

Ata që shohin shtatë qentë janë ende fëmijë në zemër. Mosha e tyre mendore është midis 10 dhe 20 vjeç. Kjo thjesht do të thotë se ata janë naivë, të thjeshtë dhe të mirë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara