Testoni aftësitë tuaja prej detektivi: Në cilin ashensor është vrasësi?

23:49 | 11 Mars 2021

Kjo është një nga ato enigmat interesante me të cilat mund të provoni aftësitë tuaja perceptuese, dhe në këtë rast, aftësitë tuaja detektive.

Detyra është si më poshtë. Shikoni mirë ilustrimin dhe përpiquni t’i përgjigjeni pyetjes vijuese, transmeton portali arbresh.info

“Tom mori një mesazh duke thënë se vrasësi serial sapo ishte parë duke hyrë në ndërtesën e tij dhe për këtë arsye vendosi të ikë nga ndërtesa. Ndërsa ai ishte në pritje të ashensorit, dy ashensorë mbërritën në katin e Tomit në të njëjtën kohë, dhe në të dy kishte njerëz që mund të dukeshin të dyshimtë. Cilën ashensor duhet të marrë Tomi?”

Sfidoni veten si detektiv dhe më pas lexoni përgjigjjen.

Zgjidhja është si më poshtë: Vrasësi është ai që erdhi nga poshtë, sepse Tomit në fillim të enigmës iu tha se vrasësi sapo hyri në ndërtesë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara