Një kukull Barbie për ditëlindjen e Mbretëreshës

10:03 | 22 Prill 2022

Mbretëresha Elizabeta II festoon ditëlindjen e 96-të, e cila përveç urimeve dhe nderimeve të shumta ka marrë edhe një kukull Barbie me rastin e jubileut të platinit – 70 vjet sundim.

Kukulla Barbie me imazhin e Mbretëreshës Elizabeta II, është e veshur me një fustan të bardhë perle me një një fjongo blu të zbukuruar me medaljone dhe fjongo në miniaturë dhe ka një diademë të modeluar, sipas asaj që Elizabeth kishte veshur në ditën e dasmës, transmeton portal arbresh.info

Elizabeta u ngjit në fron më 6 shkurt 1952, pas vdekjes së babait të saj, mbretit George VI. Ajo është monarkja më jetëgjatë në historinë britanike./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale