Iluzioni optik që ndezi debat në internet. Çfarë numri shikoni?

10:14 | 17 Mars 2022

Iluzioni optik i postuar në Twitter ndezi një debat mes përdoruesve të medias sociale rreth numrave që ata shohin brenda rrethit.

Fotoja magjepsëse tregon një rreth që përmban vorbulla të zeza kondensuese, por diskutimi në komente u ndez nga ajo që ndodhet brenda rrethit, transmeton portal arbresh.info

Më saktësisht, njerëzit janë pyetur mbi numrin që shkruhet brenda në rreth.

“A e shihni numrin? Nëse po, cilin numër?”, pyeti Tëitter-i bashkë me foton dhe postimi i tij mori mbi një mijë pëlqime dhe 5240 përgjigje.

Njerëzit dhanë përgjigjje të ndryshme.

“Unë shoh numrat 15283”, tha njëri.

Tjetri tha “81089”, një tjetër tha “vetëm 45283”.

” 3452839, por tani jam i trullosur”, tha një tjetër.

“Sa më gjatë të shikoni, aq më shumë shihni. Jeta është gjithashtu në hije, kështu që mos e lini veten të verboheni nga drita,” shkroi një përdorues i Twitter duke dhënë kështu një përgjigje filozofike.

Po ju, cilin numër shikoni?/arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara