Gruaja që u martua me pemën thotë se marrëdhënia “po shkon shumë mirë”

10:08 | 21 Dhjetor 2021

Një grua që u martua me pemën në vitin 2019 ka deklaruar se marrëdhënia mes saj dhe pemës është ende e fortë dhe se po planifikojnë të festojnë Krishtlindjet e treta së bashku.

Kate Cunningham madje ndryshoi mbiemrin e saj në Elder kur u martua me një pemë, e cila banon në Rimrose Valley Country Park në Sefton, Merseyside, Angli, raportoi Triangle News, transmeton portal arbresh.info

Katë është mjaft e dashuruar në “partnerin” e saj dhe viziton pemës deri në pesë herë në javë, madje për festat e fundvitit ajo edhe e ka zbukuruar atë.

Ndërsa ajo po e çon dashurinë ndaj pemëve në një nivel krejtësisht të ri, bashkimi i tyre nuk është shumë ekskluziv.

Kate ka një të dashur që e ka mbështetur marrëdhënien e tyre gjatë gjithë rrugës, shpesh duke u bashkuar me të për të vizituar burrin e saj dhe duke qëndruar pranë teksa ata puthen dhe përqafohen.

Kate pranoi se ajo ndonjëherë arrin deri në pesë vizita në javë, me frekuencën që rritet gjatë bllokimeve.

Ajo po planifikon ta vizitojë më 26 dhjetor për t’u siguruar që të mos mbetet jashtë festimeve të saj festive.

Kate u frymëzua që të martohet me pemën nga aktivistët meksikane, të cilat mbajtën një ceremoni të tillë si formë proteste me qëllim rritjen e ndërgjegjësimit për prerjet e paligjshme të pemëve./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara