Google ADS

Vendet më të bukura për të shijuar peizazhet e vjeshtës

18:01 | 24 Shtator 2019

Do të mahniteni me rajonet që ofrojnë tonet më të bukura të ngjyrave të vjeshtës e cila njihet edhe si sezoni më romantik .

Përderisa jemi duke e lënë mbrapa stinën e verës, natyra shndërrohet në një panoramë të verdhë e përzier me portokalli nga ku dhe fillon një festë të ngrohtë me ngjyra vizuale.

arbresh.info, ju sjellë disa nga peizazhet më të bukura të vjeshtës nga e gjithë bota.

Bavaria, Gjermani 

Nëse dëshironi të ndjeni veten brenda një përralle, rajoni bavarez i Gjermanisë është një nga vendet më të mrekullueshme për ta shijuar këtë ndjenjë.

Kalaja Neuschwanstein, është e ndërtuar mbi një kodër të pjerrët, dhe ka një stil arkitektonik Neo-Romantik.

Pamja e pemëve përreth tij është shumë tërheqëse aq sa mund të mendoni që nuk është e vërtetë.

Lugina Napa, SHBA.

Lugina Napa gjendet në rajonin e Kalifornisë ku prodhohen verëra të shijshme me famë botërore, shkruan arbresh.info

Seul, Koreja e Jugut

Seul është kryeqyteti i Koresë së Jugut

Bruges, Belgjikë

Bruges është një destinacion tejet romantik që mund ta bëni në sezonin e vjeshtës ngase shtëpitë e tij të ndërtuara nga guri, janë të veshura pemë dhe gjethe të kuqe.

New England, SHBA

Ndoshta dhe ngjyrat më spektakolare të vjeshtës mund ti shihni në New England e cila gjendet në veriperëndimin e Shteteve të Bashkuara.

Pragë, Republika e Çekisë

Praga, e cila është një nga qytetet më tërheqëse të Evropës, bëhet edhe më e bukur me paletën e ngjyrave të vjeshtës./arbresh.info