Vende të vogla të cilat janë shumë të mrekullueshme për të qenë reale

09:40 | 10 Maj 2017

Vendet e mëposhtme janë padyshim disa nga më të mrekullueshmet dhe fantastiket në planet, shkruan portali arbresh.info.

Ato duken si ilustrime nga përrallat, duke ju joshur me përsosmërinë e tyre.

Pasi t’i shikoni do të pyesni veten: cilin vend ta vizitoj së pari?/Arbresh.info

Qarku Yangshuo, Kinë
Qarku Yangshuo, Kinë
Burano, Itali
Burano
Bled, Sllovenia
Bled, Sllovenia
Kakortok, Greenland
Kakortok, Greenland
Jiufen, Tajvan

Jiufen, Taiwan

Hallstatt, Austria

 Hallstatt, Austria

Reine, Norvegji

Reine

Riomaggiore, Itali

Riomaggiore

Gasadalur, Ishujt Faroe
Gasadalur Ishujt Faroe
Zermatt, Zvicër
Zermatt, Zvicër
Moselle, Gjermani
Gjermani

Vang Vieng, Laos

 Vang Vieng, Laos
Toskana, Itali
toskane

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara