Rreth 2000 persona të Thumanës pritet të akomodohen në ndërtesat që po ndërton fondacioni ‘Behgjet Pacolli’

12:55 | 15 Janar 2021

Rreth 2000 persona pritet të akomodohen në ndërtesat që kanë filluar të ndërtohen dhe pritet të përfundojnë në vjeshtën e këtij viti në Thumanë të Shqipërisë.

Tërmeti i vitit 2019’tës në Thumanë la pa shtëpi mijëra banorë, disa prej të cilëve do të akomodohen në këto banesa që po ndërtohen nga fondacioni ‘Behgjet Pacolli’, raporton arbresh.info.

Kështu bëri të ditur, Behgjet Pacolli, president i fondacionit, pret që deri në vjeshtë të përfundojnë punimet.

” Dola sot për të parë fillimin e ndërtimit të banesave për personat, shtëpitë e të cilëve u demtuan nga termeti. Kto ndërtesa pritet të përfundohen në vjeshtën e këtij viti. Në to do të vendosen rreth 2000 persona”, deklaroi Pacolli./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara