Ja si dukeshin karnevalet në Rio, plot ngjyra, plot vallëzim

20:53 | 1 Mars 2017

Vallëzimi joshës samba, ngjyra të gjalla dhe kostumet mbresëlënëese do t’ju bëjnë që të lakmoni karnevalet në Rio.

Kjo është një ndër festat më të mëdha dhe më të famshme në Rio de Janerio, transmeton portali arbresh.info.

Festimet publike mbushën rrugët e Rios me 24 shkurt të këtij viti, ndërsa Brazili priti rreth 1.1 milionë turistë për të ndjekur nga afër karnevalet që përfunduan me 28 shkurt. /Arbresh.info

11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 26 27 28 29

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara