Gjinovci pyet nëse Kastrati ishte esëll apo nën ndikimin e ndonjë substance

11:28 | 5 Prill 2021

Drejtuesi i Organizatës për Rritjen e Cilësisë në Arsim, Rron Gjinovci, paralajmëron se nëse deri të premten nuk merren masa do të fillojnë grevë e do të bllokojnë rektoratin e Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”.

“Rektorati duhet më pa a u kanë esëll apo nën ndikimin e ndonjë substance profesori Kastrati, që ka shkruar ashtu. Nëse deri të premten Ministrja se shkarkon Këshillin Drejtues që u dashtë me miratu dokumentin ku mbrohen nga ngacmimet seksuale në UP ne do të hyjmë në grevë dhe do të bllokojmë rektoratin”./arbresh.ifo/

Protestuesit kërkojnë edhe shkarkimin e Këshillit Drejtues të UP-së

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara