Më shumë se 100 mijë peticione të nënshkruara për rizhvillimin e finales Angli – Itali

17:16 | 13 Korrik 2021

Më shumë se 100 mijë tifozë kanë nënshkruar peticionin duke kërkuar nga UEFA të rizhvillojë finalen e “Euro 2020” mes Anglisë dhe Italisë.

Italia ia doli ta mposht Anglinë përmes penalltive, pasi Donnarumma ndali gjuajtjet e Bukayo Saka, Jadon Sancho dhe Marcus Rashford, transmeton lajmi.net.

Por, në minutat shesë të kohës së rregullt, Chiellini humbi topin dhe e kapi për fanellë Bukayo Sakan, duke e ndërprerë aksionin dhe më pas u ndëshkua me karton të verdhë.

Por, tifozët nuk e kanë parë të arsyeshme këtë karton të verdhë, duke kërkuar që të jetë i kuq.

Në peticionin që tifozët nënshkruan thuhej: “Ndeshja në 11/07/2021 nuk ishte e drejtë aspak. Lojtari i Italisë u ndëshkua me të verdhë edhe pse ngrehu lojtarin e Anglisë si të ishte sllavë”.

“Italia duhej të kishte karton të kuq dhe ndeshja duhet të rizhvillohet. Nuk ishte e drejtë aspak”.

Sidoqoftë, UEFA thuhet se pavarësisht 100 mijë nënshkrime, nuk do e marrë në konsideratë këtë opsion./Lajmi.net/

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara