Shërohet edhe shtatzëna e shtrirë në Infektivë

23:53 | 5 Maj 2020

Pacientja shtatzënë e shtrirë në Klinikën Infektive është shëruar.

Kështu ka bërë të ditur, infektologu, Valbon Krasniqi.

“Sot vjen lajmi më i mirë: 87 me 1; Vetëm 1 rast i ri i konfirmuar me COVID-19;87 të shëruar, në mesin e tyre edhe shtatzëna e shtrirë në klinikë.  Urime.Para 3 ditëve paralajmërova prerjen (takimin) e 2 vijave.Dhe sot më 5 Maj, në ditën e 54-të të pandemisë ndodhi kjo”, ka thënë ai.

Krasniqi ka thënë se jemi drejt fundit të pandemisë.

“Sot në Kosovë, për herë të parë që prej fillimit të pandemisë, kemi më shumë të shëruar (463) se sa raste aktive (350).Sigurt, por të kujdesshëm drejt fundit të pandemisë”, ka shkruar mes tjerash ai.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara