Një i vdekur dhe 70 raste të reja me koronavirus në Kosovë

15:04 | 30 Korrik 2021

Në 24 orët e fundit janë dhënë 12.832 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 413.078 doza të vaksinës.

Deri më sot 137.445 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 2.941 testime, 70 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 8 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.641.

Në total numri i rasteve aktive është 36, thuhet ne njoftim./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara