Artistët fillojnë me kampanjën ‘Jo fushatë, por vaksina’

22:32 | 30 Janar 2021

Orari i orës policore është zgjatur dhe mbledhitë e ndryshme për fushata zgjedhore dita ditës po shtohen.

Për rritje të numrit të të infektuarve si shkak i mbledhive të subjekteve të caktuara politike, kohëve të fundit ka paralajmëruar edhe infektologu Ilir Tolaj.

“Prandaj, këto tubime së bashku me variantin e ri, që me siguri ka aftësinë e përhapjes më të madhe, mund ta nxjerrë situatën nga kontrolli dhe mund ta nxjerrë Kosovën nga kjo situatë e volitshme. Pra, situata mund të dalë nga binarët dhe atëherë masat e jashtëzakonshme të jenë të domosdoshme. Kurse në këtë situatë, e domosdoshme është ndalimi i organizimeve të partive politike në ambiente të mbyllura pa maska dhe pa distancë”, ka thënë Tolaj për REL.

Për këtë gjë, komuniteti i artistëve ka nisur një fushatë në rrjete sociale, ku bëjnë thirrje të ndalen fushatat dhe të ndërmerret diçka në lidhje me vaksinën anti-Covid.

Kanë qenë Astrit Kabashi dhe Fatmir Spahiu të parët që në llogarinë e tyre personale, publikuan postimin, ku shkruanin ”Jofushatëporvaksina’ .

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme