378 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

15:11 | 7 Gusht 2021

Ministria e Shëndetësisë në Maqeoninë e Veriut, njofton se në në 24 orët e fundit janë kryer 7.647, ndërsa janë regjistruar 378 raste të reja me coronavirus.

Në Shkup – 118, Tetovë – 114, Gostivar – 51, Kërçovë – 20, Kumanovë – 18, Strumicë – 16, Manastir dhe Ohër nga 9, Kavadar – 6, Veles – 4, Koçan – 3, Strugë dhe Radovish nga 2, Prilep, Shtip, Resnjë, Berovë, Vinicë dhe Makedonski Brod nga 1.

Instituti për Shëndet Publik sot ka regjistruar 25 pacientë të shëruar nga coronavirusi.

Një pacientë nga Shkupi (71) ka ndërruar jetë nga coronavirusi.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me KOVID në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 157,627, numri i pacientëve të shëruar është 150,506, numri i të vdekurve është 5,503, ndërsa numri i rasteve aktive është 1,618./Telegrafi/