Google ADS

37 viktima dhe 365 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

19:08 | 30 Prill 2021
L G

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 2.820 testime për coronavirus, ndërsa 365 raste kanë rezultuar pozitiv.

Prej tyre në Shkup-166, Kumanovë – 27, Manastir – 19, Strumicë – 17, Prilep dhe Veles – 15 secili qytet, Kavadari – 12, Tetovë – 11, Kërçovë – 10, Ohër, Shën Nikollë dhe Vinicë – nga 9, Shtip – 8, Resnjë – 6, Gostivar – 5, Strugë – 4, Koçani, Berova dhe Makedonska Kamenica – 3 secili qytet, Kriva Pallanka, Radovish dhe Dibër – 2 secili, Negotinë, Delçevë, Probishtip, Bogdanci, Krushevë, Demir Hisar, Kratovo dhe Pehçevë – nga 1 në secilin qytet.

Nga MSH informojnë se kanë ndërruar jetë edhe 37 pacientë, të cilët kanë qenë pozitiv me COVID-19.

Ndërsa Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 594 pacientë të shëruar.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 152.367, prej të cilëve 132.765 janë shëruar, ndërsa 4.855 kanë ndërruar jetë. Numri i rasteve aktive deri sot (30 prill) është 14.747.

Të ngjashme