Google ADS

Zelensky: Kemi nevojë urgjente për armë

15:11 | 22 Maj 2024
K.B

“Për të shkatërruar armikun, për të frenuar presionin rus dhe për të arritur rezultatet e nevojshme për Ukrainën, ne kemi nevojë për ndihmë nga partnerët tanë, për më shumë armë”.

Kështu ka shkruar në Telegram presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky.

“Vetëm në këtë mënyrë mund të garantojmë një rezultat në Ukrainë, atë që na nevojitet të gjithëve”, shtoi Zelensky.

“Faleminderit për çdo vend, për çdo udhëheqës që e kupton këtë dhe zbaton marrëveshjet tona të përbashkëta të mbrojtjes sa më shpejt që të jetë e mundur, faleminderit të gjithë ushtarëve tanë, të cilët, pavarësisht presionit të fortë rus, pavarësisht nga të gjitha vështirësitë e situatës, tani po ndihmojnë për në sigurinë e Ukrainës”, përfundoi Zelensky./abcnews.al

Shpërndaje në rrjete sociale