Zelensky: Dy avionë rusë janë rrëzuar në rajonin e Zaporizhias

23:33 | 25 Maj 2023

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka bërë të ditur se kanë rrëzuar dy avionë rusë.

Ai  ka thënë se avionët ishin të tipit “SU” dhe se rrëzimi i tyre është bërë në rajonin e Zaporizhzhias.

Zelensky tha se rrëzimi i avionëve është bërë nga Garda Kombëtare e Ukrainës./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale