Treni merr flakë në ecje, pamje tmerruese, banorëve u kërkohet të qëndrojnë larg

11:30 | 23 Prill 2021

Fotografitë tronditëse tregojnë një tren të ndezur, të përfshihet nga flakët, teksa tymi i zi mund të shihej në qiellin e Sevenoaks, Kent.

Deri më tani nuk ka raportime për të lënduar, ndërkohë që ende nuk dihet shkaku i zjarrit, raporton The Sun.

Ata i nxitën vendasit të mbyllnin dritaret dhe dyert e tyre dhe nëse ishte e mundur për të shmangur zonën.

Zjarri tani është shuar dhe punonjësit e urgjencës, që tani po punojnë për të lëvizur trenin në mënyrë të rifillojë lëvizja e trenave.
Energjia elektrike është ndërprerë në linjat në Dunton Green, duke prekur shërbimet e juglindjes dhe Thameslinkut. Problemet priten të rregullohen pas mesditës.

blob:https://www.thesun.co.uk/de859c77-9b18-4df9-a152-984439c204cf

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara