Tre të vrarë nga të shtënat në dyqanin e armëve

08:06 | 22 Shkurt 2021

Tre persona janë vrarë dhe dy janë plagosur nga të shtënat në një dyqan armësh në shtetin amerikan të Louisiana, shkruan BBC.

Sherifi vendas tha se një “gjuajtës fillestar” hapi zjarr, duke goditur dy persona, gjë që bëri disa të tjerë në dyqan të qëllonin me armët e tyre.

Të dy personat e qëlluar dhe personi i armatosur fillestar u vranë. Ato nuk janë identifikuar publikisht, transmeton arbresh.info.

Zyrtarët thanë se hetimet për të shtënat në Jefferson Gun Outlet, në periferi të New Orleans, ishin duke vazhduar, transmeton arbresh.info.

“Duket se disa individë përfunduan duke sulmuar të dyshuarin origjinal,” u tha gazetarëve Sherifi i Famullisë së Jefferson Joseph Lopinto.

“Nga sa kuptoj unë ka shumë qitës këtu në këtë vendndodhje që ishin klientë, punonjës ose individë këtu në vendndodhje,” tha ai.

“Ne po përpiqemi t’i bashkojmë të gjitha, t’i bashkojmë së bashku”.

Tyrone Russell ishte në dyqan kur të shtënat ndodhën të shtunën pasdite.

“Ne kemi dëgjuar të shtëna armësh dhe ulërima,” i tha ai agjencisë së lajmeve Associated Press. “Kur erdhi policia, ata na shoqëruan. Unë mund të shihja xhama kudo… Ishte si një skenë vërtet e frikshme.”

Dy personat e plagosur në të shtënat janë në një gjendje të qëndrueshme në spital, tha zyra e sherifit./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara