Theresa May do t’i largojë 23 diplomatë rusë shkak i helmimit të spiunit

14:45 | 14 Mars 2018

Theresa May do t’i largojë 23 diplomatë rusë shkak i helmimit të spiunit

Qeveria britanike do t’i përjashtojë 23 diplomatë rusë shkak i helmimit të dyshimtë të Sergei Skripal, transmeton arbresh.info.

Lajmin e ka bërë të ditur kryeministria britanike Theresa May.

Në një deklaratë ai i ka akuzuar këtë individë si spiunë rusë.

“Për ata që duan të na bëjnë dëm, mesazhi im është mjaft i qartë. Nuk jeni të mirëpritur këtu” ka thënë May në një konferencë për media.

Ajo ka shtuar që kjo është situate më e tmerrshme Brenda 30 viteve të fundit dhe se Rusia ka vepruar edhe herëve të tjera kundër Britanisë së Madhe.

Gjithashtu May ka thënë që Britania e Madhe do t’i ngrijë të gjitha asetet e rusëve duke thënë që “nuk ka vend për paratë e tyre në Britaninë e Madhe”./Arbersh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale