Tërmet në Kroaci

00:40 | 25 Shkurt 2021

Një tërmet 4.3 ballë ka goditur Kroacinë, rreth orës 23:07.

Tërmeti ka epiqendrën në afërsi të Dubrovnikut, shkruan Index, transmeton portal arbresh.info

Sipas mediave kroate, tërmeti ka qenë i shkurtër, por shumë i fuqishëm.

Tërmeti është ndjerë edhe në Bosnje –Hercegovinë.

Edne nuk ka informacione nëse ka të plagosur dhe nëse ka dëme materiale.

Portal arbresh.info do t’ju mbajë të informuar për të dhënat e reja në vazhdim./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara