Shpëtohen delfinët nga uragani Irma

14:51 | 9 Shtator 2017

Ekipet e punëtorëve të shpëtimit në Kubë transportuan një grup të delfinëve për siguri nga Uragani Irma, disa orë para se erërat që deri në 160mph goditën zonën.

Gjitarët u vendosën në akuarium në ishullin e Cayo Guillermo, jashtë brigjeve veriore të vendit, ku stuhia e kategorisë 5 përfshiu arkipelagun, transmeton arbresh.info.

Zyrtarët i hoqën të gjashtë krijesat e detit nga uji dhe i vendosën në mjete, pastaj i mbështjellën në fletë të mëdha blu për t’i përgatitur për evakuim./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara