Shpërthimi në St. Petersburg: Një 22vjeçarë kapet teksa po montonte një bombë të dytë

23:38 | 4 Prill 2017

 

Komiteti i zbulimeve ruse ka identifikuar 22vjeçarin Akbarzhon Dzhalilov, si të dyshuarin kryesor nga shpërthimi i tre prillit në metronë në St. Petersburg.

I dyshuari është Akbarzhon Dzhalilov, I lindur më 1995.

Kërkime më të thella do t’i bëhen vendit të ngjarjes dhe përfshirjen e të riut në ngjarje, kanë raportuar kërkuesit rusë./Arbresh/info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara