Shpërthime në tubacionet e gazit në Kansas dhe Oklahoma

18:19 | 15 Qershor 2018

Një shpërthim ka ndodhur në një tubacion të gazit natyror në shtetin amerikan Kanzas, ku flaka ka arritur deri në 23 metra lartësi, nga i cili zjarr nuk ka të lënduar.

Siç raportojnë mediat amerikane, më parë në Oklahoma, një zjarrfikës dhe katër punëtorë janë plagosur nga një shpërthim i gazit.

Shpërthimi në Kansas ndodhi këtë mëngjes në afërsi të qytetit të Heston, rreth 50 kilometra në veri të Vicenzës

Shpërndaje në rrjete sociale