Shpërthim në një shkollë në SHBA, një i vdekur

18:10 | 2 Gusht 2017

Një shpërthim dhe shembje ndërtese është raportuar në një shkollë në Minneapolis.

Thuhet se një ekip shpëtimi gjendet në vendin e ngjarjes, transmeton portali arbresh.info.

Departamenti i zjarrit në Minneapolis thotë se ka pasur të paktën një viktimë dhe se njerëzit janë të bllokuar nën rrënoja, ndërsa ekuipazhet po punojnë për të shuar zjarret.

Zyrtarët thonë se zjarri mund të jetë shkaktuar nga shpërthimi i gazit natyror./Arbresh.info

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara