Shpërthim në Austri, 50 të lënduar

10:16 | 12 Dhjetor 2017

Një shpërthim në gazsjellësin OMV të Baumgarten ka tronditur sot Austrinë.

Sipas raportimeve rreth 50 apo 60 persona janë lënduar nga shpërthimi në depon e gazit natyral të vendit, transmeton portali arbresh.info

Dhjetë automjete zjarri, katër ambulanca dhe helikopterë shpëtimi po patrullojnë zonën, thotë Heute.at.

Policia lokale u ka bërë thirrje qytetarëve që të shmangin skenën dhe të ndjekin udhëzimet e autoriteteve./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale