SHBA regjistron mbi 224 mijë raste të reja me koronavirus

09:08 | 14 Janar 2021

SHBA vazhdon të regjistrojë shifra të larta të infeksioneve të reja me koronavirus.

Shtetet e Bashkuara raportuan 224,258 raste të reja me COVID-19 dhe 3,848 vdekje shtesë të mërkurën, sipas Universitetit Johns Hopkins, raporton Cnn, transmeton lajmi.net.

Shifrat e fundit e çojnë totalin në mbarë vendin në 23,071,895 infeksione dhe të paktën 384,653 njerëz kanë vdekur nga virusi në SHBA.

Në total përfshihen raste nga të 50 shtetet, Distrikti i Kolumbisë dhe territore të tjera të SHBA, si dhe raste të riatdhesuara.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara