Scholz infektohet me COVID-19

12:28 | 26 Shtator 2022

Kancelari gjerman, Olaf Scholz ka rezultuar pozitiv me Covid-19, por ka simptoma të lehta.

Scholz është izoluar në shtëpi dhe  ka anuluar të gjitha paraqitjet e tij publike këtë javë, por do të marrë pjesë në takimet e planifikuara nga distanca, thuhet në një deklaratë të dërguar me email, deklaroi zëdhënësi i Scholz, raporton “Reuters” përcjell arbresh.info

Kujtojmë se, Organizata Botërore e Shëndetësisë tha javën e kaluar se koronavirusi mbeti një emergjencë globale, por fundi i pandemisë mund të shihet nëse vendet e trajtojnë atë siç duhet. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale