Google ADS

Rrëzohet avioni ushtarak në Amerikën e Mesme – 2 të vdekur

10:29 | 23 Janar 2020
Arbresh Info

Një avion ushtarak i Forcave të Armatosura të El Salvador u rrëzua në kryeqytetin e Amerikës së Mesme San Salvador, transmeton arbresh.info.

Sipas të dhënave të para, 2 pilotët Nelson Evan Saldania Alvaro dhe piloti Roberto Guillermo Castro Martinez i cili kishte 17 vjet përvojë, kanë humbur jetën si rezultat i rrëzimit të avionit.

Autoritetet kanë bërë të ditur se kanë filluar hetimet në lidhje me rastin/arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale