Roja i kërkoi ta mbante maskën, milioneri nervozohet dhe i tërheq 5 milionë ¥ nga banka

09:42 | 22 Tetor 2021

Një milioner në Kinë urdhëroi stafin e bankës të tërhiqte të gjitha kursimet e tij pasi një roje sigurie i kërkoi të mbante maskë.

Milioneri tërhoqi të gjitha kursimet e tij dhe urdhëroi bankën e tij t’i kontrollonte ato notë për notë, pasi u zemërua kur një roje sigurie i kërkoi të mbante maskën në fytyrë, shkruan “Mirror” transmeton arbresh.info

Burri, i njohur si ‘Sunwear’ në rrjetin social Weibo, thuhet se tërhoqi 5 milionë ¥ (rreth 566,000 £) në kartëmonedha nga një degë e Bankës së Shangait në Kinë.

Stafi duhej të numëronte me dorë shumën e madhe në ditën e parë që milioneri vendosi të tërhiqte paratë e tij dhe ata do të duhet të bëjnë të njëjtën gjë çdo ditë derisa të tërhiqen të gjitha fondet e tij.

Në një postim në rrjetet sociale, milioneri shprehu shqetësimin e tij për shërbimin e bankës edhe pse nuk specifikoi nga ana e tij se çfarë ndodhi.

Banka në qytetin kinez të Shangait, megjithatë, këmbënguli se incidenti përfshinte thjesht një roje sigurie që i kërkoi burrit të mbante maskën.

Burri i pasur akuzoi stafin e bankës se kishte “qëndrimin më të keq të shërbimit” në trajtimin ndaj tij, ndërsa mburrej se kishte dhjetëra milionë në llogarinë e tij.

Ai shtoi: “Për shkak të këtij qëndrimi, unë vetëm mund t’i tërheq të gjitha paratë dhe t’i vendos në banka të tjera.”

Pasi i kërkoi stafit për shumën e madhe të parave në kartëmonedha, ai tha: “Ishte e nevojshme t’u kërkohej atyre që të numëronin paratë në rast se do të dështonin.

Imazhet e milionerit duke ngarkuar kartëmonedha 100 ¥ (11,30 £) në kuti dhe duke i çuar ato në makinën e tij luksoze janë shpërndarë gjerësisht në rrjetet sociale kineze.

“Sunwear” thuhet se ka parë që ndjekësit e tij në internet janë rritur në 1.7 milionë si rezultat i postimit të tij.

Ai tha se dy punonjësve të bankës iu deshën dy orë për të përgatitur tërheqjen e tij të madhe me një sportel të monedhës së vetme.

Duke deklaruar se asnjë anëtar i stafit nuk kishte shkelur ndonjë udhëzues për shërbimin ndaj klientit, banka shtoi: “Klienti (ankesa sugjeronte) ai kishte pritshmëri më të larta për shërbimet financiare.”

Ende nuk dihet nëse burri është kthyer për të tërhequr pjesën tjetër të parave të tij pas incidentit fillestar. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara