Princi William shprehë qëndrimin e tij për Super Ligën

13:21 | 20 Prill 2021

Princi William ka postuar në Twitter pas një fundjave emocionuese për të ndarë një pikëpamje personale.

Babai i tre fëmijëve mori pjesë në varrimin e gjyshit të tij në 17 Prill dhe gjithashtu u ribashkua me vëllain e larguar Princ Harry për herë të parë në disa muaj.

Por ai i la mënyrat e vështira mënjanë për të dhënë mendimin e tij mbi Superligën e sapo propozuar të futbollit.

Princi, i cili është Presidenti i Përcaktuar i Shoqatës së Futbollit, shkroi në Twitter të hënën për të ndarë rëndësinë e “mbrojtjes” së komunitetit të futbollit.

“Tani, më shumë se kurrë, ne duhet të mbrojmë të gjithë komunitetin e futbollit – nga niveli i lartë deri tek bazat – dhe vlerat e konkurrencës dhe drejtësisë në thelbin e tij,” shkroi ai në Twitter.

“Unë ndaj shqetësimet e tifozëve në lidhje me Super League të propozuar dhe dëmin që rrezikon të shkaktojë në ndeshjen që duam.”

Princi është një tifoz i madh i futbollit

Ai u nënshkrua me një ‘W’, duke sinjalizuar se cicërima ishte dërguar direkt nga William.

William është një tifoz i madh i futbollit, dhe mbështet Aston Villa.

Në vitin 2020, Princi ribotoi një video të postuar nga ekipi, e cila tregonte skena zhveshjesh pasi ndeshja e tyre kundër West Ham i pa ata të mbeteshin në Premier League./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara